Aktuality - Polabí má novou Miss. Titul ve starší kategorii si 'vyzpívala' patnáctiletá dívka z Lipníku

Datum vložení: 12.5.2014

Polabí má novou Miss. Titul ve starší kategorii si 'vyzpívala' patnáctiletá dívka z Lipníku Poděbrady patřily v neděli večer kráse a především talentu. V tamním Divadle Na Kovárně vyvrcholil finálovým programem letošní ročník soutěže Miss Polabí. Z několika stovek uchazeček vybrali organizátoři celkem 20 dívek, které na jednom jevišti soutěžily ve dvou kategoriích o korunku královny krásy a talentu i další hodnotné ceny. Ve starší kategorii zvítězila patnáctiletá Adéla Prokopová z Lipníku, v mladší devítiletá Luciana Kučerová z Kolína.

Finálový večer už tradičně moderoval bývalý televizní hlasatel Alexandr Hemala. Do Poděbrad jezdí rád a Miss Polabí je pro něj srdeční záležitostí.

„Je tady vždy bezvadná atmosféra, hlavně je plné hlediště, a to je dobře, protože kdyby se to dělalo pro nikoho, tak by to bylo smutné,“ myslí si.

Do posledního místa bylo hlediště Divadla Na Kovárně zaplněné také tentokrát. Přišli hlavně rodiče, sourozenci, babičky, dědečkové a další příbuzní dívek, které se probojovaly do závěrečného finále.

Všechny tři disciplíny - rozhovor s moderátorem, módní přehlídku i volnou disciplínu sledovala také loňská Miss Polabí Monika Moravcová.

„Nafotila jsem book, různé kalendáře, skočila jsem si padákem a byla jsem i na castingu u největší modelingové agentury v Česku. Bohužel jsem nebyla přijata. Zkoušela jsem to, ale pořád to nevycházelo, takže jsem to hodila za hlavu a teď se věnuji sportu a hlavně tancování,“ svěřila se.

Do klání se i letos přihlásily dívky od šesti do šestnácti let, které pak soutěžily ve dvou kategoriích. A rozhodně nešlo jenom o krásu.

„Nejdůležitější je celkový dojem, sympatie, šikovnost dívky. Je to spíše talentová soutěž než soutěž o kráse,“ říká na adresu Miss Polabí hlavní organizátorka Iveta Hodečková.

V Divadle Na Kovárně se hlavně tančilo a zpívalo. Porotu soutěže nejvíce oslovil hlas patnáctileté Adély Prokopové z Lipníku ze starší kategorie. Tomu, že získala korunku královny krásy a talentu, nejdříve nemohla ani uvěřit.

„Jsem hrozně šťastná, nečekala jsem to, protože na zkouškách to se zpěvem nevypadalo moc dobře. Chtěla bych všem moc poděkovat za podporu, hlavně rodičům a kamarádkám.“

Vítězkou Miss Polabí v mladší věkové kategorii se letos stala devítiletá Luciana Kučerová z Kolína.

Autor: Michal Trnka, Simona Bartošová - Český rozhlas