Aktuality - Miss Polabí 2014 – Adéla Prokopová. Kráska z obce u Milovic ovládla finále

Datum vložení: 12.5.2014

Miss Polabí 2014 – Adéla Prokopová. Kráska z obce u Milovic ovládla finále Půvabná, bystrá a mnohostranně nadaná. S pihou krásy pod nosem. Nyní i úspěšná a bezesporu šťastná. To vše se dá říci o patnáctileté Adéle Prokopové, která se v neděli večer stala v pořadí 
8. Miss Polabí. Korunku pro tento ročník získala zcela jednoznačně. Na první místo ji zařadila většina z odborných porotců. Jedním z členů poroty byl i zpěvák Milan Drobný.

Dívka žije v malé obci Lipník nedaleko Milovic na pomezí Nymburska a Boleslavska. Obec nemá ani tři stovky obyvatel. Adéla Prokopová je v nyní patrně nejslavnější obyvatelkou Lipníku.

Pravdou je, že korunku získala po malém nedopatření, kdy se moderátorovi Alexanderu Hemalovi dostala do ruky omylem obálka s jiným číslem. Během několika vteřin ale hlavní organizátorka soutěže Iveta Hodečková vše vyřešila a šerpa, korunka 
a především spousta hodnotných cen včetně zájezdů putovala do rukou vítězky vybrané porotou.

Zcela zaplněný sál divadla tleskal také první vicemiss, jíž se stala rovněž patnáctiletá Michaela Hanušová z Týnce nad Labem a druhé vicemiss Petře Piknerové, o rok starší blondýnce z Peček.

Pečecké tanečnici jen o vlásek unikla další šerpa. Nymburský a Kolínský deník totiž na základě hlasování čtenářů předávaly titul Miss Press 2014. V součtu hlasování na webu obou deníků a zaslaných kupónů z papírového vydání novin ji jen o vlásek předstihla Tereza Schovánková, sličná judistka 
z Chlumce nad Cidlinou.

Večeru vládl jako vždy šarmantní a chvílemi velmi vtipný moderátor Alexander Hemala. Jednu ze šestnáctiletých finalistek, která se přiznala ke slabosti pro tenis, vyzpovídal, zda může mít na kvalitu hry vliv i sex. „Podívejte se na Štěpánka. Ten se nyní rozešel s Kvitovou, předtím chodil s dalšími tenistkami. Těm se ovšem vždy, když začaly vztah se Štěpánkem, přestalo dařit. Myslíte si, že sex může mít takový vliv na výkonnost?" ptal se naoko zvědavý moderátor a dívku tak na chvilku uvedl do rozpaků.

Zajímavostí letošního ročníku byla i účast Světlany Gareevy, dívky původem z Ruska, od mládí však žijící 
v Nymburce. Ta už před lety zvítězila a korunku z Miss Polabí má doma. Ovšem v mladší kategorii.

Letos mladší kategorii, tedy soutěž dívek od 6 do 10 let, ovládly dívenky z Kolínska. Vítězkou u odborné poroty, ale i u diváků v sále divadla se stala devítiletá Luciana Kučerová z Kolína. Ta je tedy držitelkou titulu Miss Polabí 2014 v juniorské kategorii a zároveň titulu Miss Sympatie.

Autor: Miroslav Jilemnický - Nymburský deník