Aktuality - Korunky pro Miss Polabí 2015 jsou hotové

Datum vložení: 1429110169

Korunky pro Miss Polabí 2015 jsou hotové Poděbrady - Ledově křehké a slunečně zářivé korunky pro Miss Polabí 2015 vznikly 
v dílně šperkařky Jitky Slavíkové za spolupráce poděbradské sklárny Blažek Glass

„Jsou originálními šperky vyrobenými Tiffany technikou. Základ korunek tvoří olovnatý křišťál s broušenými řezy. Vzdušně zdobené korunky pak ladí v jednom tónu zlatavého citrínu, přesto je každá ozvláštněna jiným polodrahokamem, který v sobě nese příběh. Již odpradávna se kamenům přisuzují mocné vlastnosti, proto jsem vybrala ty kameny, které své majitelky určitě potěší," uvedla k uměleckému dílu sama autorka a dodala, že korunka pro 2. vicemiss má vsazený opalit, tajemný kámen s opalizujícími odlesky, který umožňuje správné pochopení vlastní ceny a povzbuzuje umělecké sklony. 
U korunky pro 1. vicemiss hraje prim citrín – polapené slunce, nádherně tříštící světlo, přináší energii do života a zvyšuje tvůrčí schopnosti. A konečně korunka pro Miss zdobená jantary. Jantar je mocným ochráncem vnášejícím do života stabilitu a současně pohání k naplnění tužeb.

Všechny korunovační klenoty pro Miss Polabí 2015, ke kterým patří i briliantový prsten, jehož autorem je poděbradský zlatník Pavel Vodvářka, budou vystaveny od 8. dubna naproti MěÚ v Poděbradech.

Milena Jínová Nymburský Deník